Zasłony w kwiaty – idealne rozwiązanie do salonu i sypialni

Zasłony w kwiaty to jedna z lżejszych wersji klasycznych kotar. Często są wykonywane z delikatniejszych materiałów, na przykład z satyny, co doskonale współgra z ich stylistyką. Zasłony w kwiaty sprawdzą się doskonale do salonu i sypialni. Możesz zasłonić nimi okna lub drzwi balkonowe. Tego typu kotary dostępne są w przeróżnych wersjach – spotkasz je zarówno ozdobione drobnymi motywami, jak i tymi okazałymi, łatwo zauważalnymi. Zasłony w kwiaty, niezależnie od tego, czy mowa tu o tak zwanej “łączce”, czy większym wzorze, to doskonały wybór do minimalistycznych wnętrz.

Zasłony w kwiaty – do jakich wnętrz?

Zasłony w kwiaty to jedno z bardziej uniwersalnych rozwiązań tego typu. Szczególnie dobrze sprawdzą się jednak we wnętrzach urządzonych w minimalistycznym lub rustykalnym stylu. Nadają się także do pokoju nastolatki. Jeśli w Twoim domu dominują jednolite kolory, które w jakimś stopniu nawiązują do tych na zasłonach w kwiaty, z pewnością uda Ci się wkomponować je do dowolnego z pomieszczeń. Warto tu kierować się dopasowaniem kolorystycznym, aby uzyskać maksymalnie spójny efekt. Kwiaty na firankach nie muszą być jednokolorowe, często tworzą zbiór różnobarwnych nadruków, dzięki czemu prezentują się jeszcze ciekawiej i bardziej oryginalnie.

Zasłony w kwiaty – nie tylko na wiosnę

Dobrą wiadomością jest to, że zasłony w kwiaty mogą zdobić Twój dom nie tylko w okresie wiosenno-letnim. Wtedy stają się oczywistym wyborem, jednak w odpowiednio dobranej kompozycji wnętrzarskiej będą równie stylowo prezentowały się przez cały rok. Dlatego warto dobierać je do wystroju pomieszczenia, niekoniecznie do mody sezonowej. Warto jednak podkreślić, że zasłony w kwiaty to propozycja jak najbardziej wpisująca się w trendy. Do najpopularniejszych motywów należą:

– drobny wzór, czyli tak zwana “łączka”, często wielokolorowa,

– duże kwiaty utrzymane w stonowanej kolorystyce,

– zasłony w neutralnych kolorach.

Różnorodność wzorów to duże pole do popisu

Różnorodność zasłon w kwiaty daje Ci duże pole do popisu podczas urządzania mieszkania. Zauważ, że kotary nie muszą całkowicie blokować światła słonecznego, ponieważ dostępne są także modele półzaciemniające. To również stanowi zaletę, która ułatwia dopasowanie zasłon w kwiaty do własnych potrzeb i preferencji. Do wnętrz urządzonych w jasnych odcieniach najlepiej sprawdzą się firanki w podobnych odcieniach, na przykład neutralnych. Z kolei miłośnicy ciemnych pomieszczeń mogą ucieszyć się z kontrastowych, wielokolorowych zasłon w kwiaty, które nieco urozmaicą wystrój domu.