Zasłony w kwiaty jako wspaniały element wystroju wnętrz

   Tekstylia sprawiają, że wnętrze domu przybiera przytulnego, ciepłego klimatu, który wita nas od progu po powrocie z pracy. Nie tylko poduszki i koce misternie rozsypane po salonie, czy sypialni dodają wnętrzu miłego nastroju. Taką pracę wykonuje dla nas też odpowiedni wystrój okien. Są takie wnętrzarskie elementy, które nigdy nie wychodzą z mody i cały czas są chętnie wybierane przez panie i panów domu, a także profesjonalnych projektantów wnętrz. Zdecydowanie należą do nich zasłony w kwiaty.

Jak udekorować wnętrze zasłonami w kwiaty?

   Kwiaty są świetnym motywem wnętrzarskim, za pomocą którego można wyczarować naprawdę piękne pomieszczenia. Dodają dużo wdzięki, świeżości, lekkości i wbrew pozorom wcale nie są dedykowane jedynie kobietom. Mężczyźni również mogą czuć się dobrze w takim wystroju. Wpływ na to ma na pewno niezliczona ilość możliwości, jakie dają nam sklepy i hurtownie w nabyciu kwiecistych tkanin. Wybór jest ogromny – od delikatnych, drobnych kwiatków, przez większe pąki, aż po kwiaty w całej okazałości. Kolorystyka również daje wielkie pole do popisu. 

   Wspaniałym sposobem na dodanie pomieszczeniu uroku, energii i pozytywnych skojarzeń jest zawieszenie w oknie kwiecistych zasłon. Takowe wpisują sią doskonale w naprawdę przeróżne style. W mieszkaniu o stylistyce hippie lub boho świetnie sprawdzą się kolorowe zasłony w drobne kwiatki lub takie z bardziej wyrazistymi okazami. W bardziej modernistycznym charakterze boho lub przy stylu skandynawskim dobrze będą prezentować się białe, szare lub beżowe zasłony z wytłaczanymi kwiatami lub ażurowe propozycje. Styl toskański, czy prowansalski przywodzi na myśl jasne tkaniny w pastelowe kwiaty, kojarzące się ze spacerem przy oświetlonej słońcem łące. Angielskie wnętrza to zasłony w wydaniu eleganckim z klasycznym motywem kwiatów, jakie pamiętać możemy także z domów naszych dziadków. Pasjonaci bardziej nowoczesnych i surowszych wnętrz jak np. styl loftowy, bez problemu również znajdą coś dla siebie. Zasłony w motywy kwiatowe dostępne są w tak wielu wydaniach, że ich obfitość może nawet przytłoczyć. 

Warto też zwrócić uwagę na materiał, z jakich są wykonane dane zasłony, by pasowały one nie tylko kolorystyką i doborem wyglądu kwiatów, jakie się na nich znajdują. Ważny jest sposób w jaki zasłony pracują na oknie i jak światło odbija się na nich. Istotnym aspektem jest też wielkość pokoju, w którym zamierzamy w ten sposób przyozdobić okno. Format wzoru powinien być do niego dostosowany. Nie możemy np. przytłoczyć maleńkiego pokoju ogromnym wzorem i krzykliwym kolorem.

Jak łączyć zasłony w kwiaty z innymi elementami?

   Dobra wiadomość jest taka, że kwiaty na zasłonach nie oznaczają końca wzorów w pomieszczeniu. Kwieciste zasłony można śmiało połączyć z różnymi innymi wzorami, także z innymi kwiatowymi motywami. Jeśli marzą nam się dodatkowo wzorzyste poduszki, czy tapeta na ścianie, to nie ma ku temu żadnych przeciwwskazań. Jest jednak przy tym jedna ważna zasada. Łączenie to musi odbywać się z umiarem. Kolory powinny ładnie do siebie pasować, wtapiać się w siebie, a wzory nie gryźć się i nie wybijać w agresywny sposób, który mógłby nas przytłoczyć. Wszystko powinno stwarzać spójną, estetyczną i miękką całość.

   Kwiaty na zasłonach nigdy nie wychodzą z mody i można je wykorzystywać i cieszyć się nimi cały rok. Nie są ozdobą sezonową, zarezerwowaną jedynie na ciepłe pory roku, w których kwitną kwiaty. Dopasowywanie odpowiednich dla naszego domu zasłon może być bardzo przyjemnie spędzonym czasem. Jeśli nie wiadomo na co się zdecydować, kwiaty zawsze będą dobrym, klasycznym wyborem.